poniedziałek, 10 maja 2010
O wojnie inaczej- Men who stare at goats
Za nieco przydługim tytułem kryje się nietypowy film wojenny zbudowany niby z tych samych składników co zwykle, podrasowany jednak niecodziennym humorem i zabawnymi nawiązaniami do popkultury. Przede wszystkim jednak, rzec trzeba, że „Człowiek, który gapił się na kozy” to film w gwiazdorskiej obsadzie!
czwartek, 22 kwietnia 2010
Powrót (z Kretem w tle)
Dawno nas tu nie było i dobrze to widać. Tagi porosły mchem, wpisy prawie wyblakły, brud smród i ubóstwo, za przeproszeniem. Przyszła jednak wiosna, wróciła energia i oto bierzemy się za wiosenne porządki. Wzorem wielkiego Brazylijczyka Mariusza Piekarskiego zdejmiemy za chwilę kilka pajęczyn!
czwartek, 28 stycznia 2010
"Dobry, Zły i Brzydki", czyli od samuraja do rewolwerowca.
To zadziwiające, że prawdopodobnie najgorszy western w historii przez aklamację stał się westernem najlepszym. Zadziwia to wszystkich tylko nie znawców, koneserów i innych bywalców naszego bloga. My dobrze wiemy, że perły od lamusa zwykle dzieli liczba zer w budżecie i że paradoksalnie działa to w obie strony.
sobota, 19 grudnia 2009
Zombie kill of the week, czyli "Zombieland".
Podobno kto raz skosztuje ludzkiego mięsa ten nigdy nie będzie chciał spożywać innego. Szczególną popularnością cieszą się te osobliwe kulinaria w wersji "na zakopańca" tudzież "na zmartwychwstańca". Bynajmniej nie mówimy tutaj o kolejnej ekranizacji typu "Alive: dramat w Andach" lecz z rozrzewnieniem wspominamy smakowity pastisz sprzed lat jakim był "Shaun of the Dead". Obecnie doczekaliśmy się specyficznie amerykańskiej odpowiedzi i dobrze nam tak.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 20
O autorach
Zakładki:
Kliknij co łaska.

Statystyki www